Timisoara Gospel Project 2015

image

În week-end-ul 20-21 iunie la Filarmonica “Banatul” cea de-a XI-a ediţie Timişoara Gospel Project, organizată de Asociaţia Culturală TGP, a făcut  din nou sală plină două seri consecutiv cu concertul “Let it shine!“. La cele două spectacole cu intrare liberă şi donaţii libere de la spectatori s-a strâns suma totală de 14538 de lei pentru Centrul de Îngrijire Paliativă “Casa Milostivirii Divine” (www.hospice-timisoara.org) Caritas Timisoara.
Sub conducerea muzicală a dirijorului german Dominic Samuel Fritz cei 100 de corişti amatori şi un band de profesionişti, format din pianistul Cristian Creiniceanu, trompetistul şi clăparul Petre Ionuţescu, chitaristul Johnny Kui, basistul Daniel Kui şi tobarul Sergiu Cătană au strălucit pe scenă cu un show de zile mari.